Originaal? Analoog? või hoopis täidetud tahma/tindikassett?

Uut tahma või tindikassetti ostes tekkib tihtipeale küsimus millist valida – originaal, analoog või täidetud ?
Siinkohal seletame anname ülevaate nende erinevustest

Originaal kassetid on toodetud sama tootja poolt kes on tootnud ka printeri nt Canon tooner või tindikassett on toodetud Canoni poolt.

Analoog tooner või tindikassett on toodetud teise tootja poolt nt Canoni printerile. Kolmanda tootja poolt valmistatud tooted on üldjuhul sama kvaliteediga kui originaalid ning ei kahjusta mingil moel teie printerit, siiski tootjaid on turul palju ning analoog toonerit või tindikassetti ostes peaks tähelepanu pöörama garantiile ning ka ostukohale. Kõik meie poolt müüdavad tooted on tootja, maaletooja ning meiepoolse garantiiga.

Täidetud tooneri või tindikasseti puhul määrab toote kvaliteedi täidetav kassett, täitematerjal, kulunud osade vahetamine ning täitja enda oskused. Täidetud toote korral ei pruugi olla printimise kvaliteet kõrgem kui analoogtoote puhul kuna ka täidetud kassetis kasutatakse mitteoriginaal tahma/tinti ning mitteoriginaal kiipi. Lisaks on toonerite osad ületanud tootjapoolt arvestatud kulumise. Täitmise käigus vahetatakse välja detailid mille kulumine on silmaga tuvastatav kuid see ei taga sama kvaliteeti ning töökindlust kui originaal või analoog kassett.

Toonerite ja tindikassettide tüübid ja nimetused

 • Originaal kassetid ehk OEM ( Original equipment manufacturer )
  Originaal kassett mis on toodetud 100% uutest detailidest ning printeri tootja poolt
 • Genuine
  Teine nimetus originaaltoote või siis OEM toote kohta
 • Kokkusobiv ehk analoog kassett
  100% uutest osadest valmistatud toode kolmanda tootja poolt. Kolmandal tootjal pole mingit seost printeri tootjaga
 • Täidetud tooner või tindikassett
  Tegemist on üldjuhul täidetud originaalkassetiga. Üldjuhul täidetakse üks kord ilma märgatava printimise kvaliteedi kaota
 • Renoveeritud tooner või tindikassett
  Nende puhul, lisaks täitmisele, vahetatakse välja ka kulunud osad

Printimiskvaliteet

Üldjuhul ei, kui ostate kvaliteetseid analoog kassette.
Siiski ei soovita me kasutada analoog ega täidetud tindikassette fototrükil ega ka siis kui printimise mahud on väiksed, laserprinteritel kuivamise muret pole. Nimelt sisaldavad originaaltindid kemikaale mis takistavad prindipea kuivamist.
Analoog tooner või tindikassett on kõige ligilähedasema kvaliteediga originaaltootele kuna igat kassetti on tootja kontrollinud ning testinud, tahm ja tint vastab printeri tootja nõuetele ning kiip on korras. Täidetud toodete puhul ei pruugi kvaliteet kindlustatud olla kuna kassetti täitjal ei pruugi olla vahendeid kõikide kiipide ning täitematerjali kontrollimiseks.

Uus printer ja analoogkassett?

Kõikidel toodetel on 1(ühe) aastane garantiiperiood ning kahe aastane pretensioonide esitamise aeg. Kasutades kolmanda tootja või täidetud kassetti ei saa tootja tühistada ühe aastast garantiiperioodi lihtsalt väites, et viga on põhjustatud mitteoriginaal kassettist.

Siinkohal arvatakse ekslikult, et kui kasutatakse täidetud originaalkassetti siis oleks see sama mis kasutada originaali aga ei. Printer ei näe kassetti kuju vaid loeb oma andmeid kiibilt. Ka täidetud originaalkassett on printeri jaoks kui analoog.

Kokkuvõtteks

Laserprinterite analoog tooner on parim alternatiiv originaalile. Analoog tahmakassettide puhul on üliväike võimalus kasseti mittetoimimiseks. Täidetud ja renoveeritud kassettide puhul on see tunduvalt suurem kuna kvaliteedi kontroll sisuliselt puudub.

Tindiprinteritele mille töökoormus on väike või keskmine ning trükitakse ka fotosid soovitame kindlasti originaalkassette. Kindlasti ei tohiks printerit jätta pikemaks ajaks seisma mitteoriginaal tindikassetiga. Kui jätate printeri pikemaks ajaks seisma soovitame printida printeri enda prindipea testleht kord nädalas nii originaal kui muude kassettide kasutamisel. Testlehelt on näha kas on toimunud prindipea kuivamist ning on võimalik veel pead päästa ilma selleks suuremat summat kulutamata.

Share this Page